Vision Okulary Masa Flashflite, Amber

  • Vision Okulary Masa Flashflite, Amber
239,00 zł
/ szt.
Producent: Vision
Dostępność: w magazynie

Seria flashflite to dobra, wszechstronna opcja dla wszystkich wędkarzy nie zależnie od metody połowu. Soczewki mają bardzo lekkie lustro, stąd nazwa Flashflite. Nie tak ciemne jak Mirrorflite, co oznacza, że te okulary działają lepiej w warunkach słabego oświetlenia. Bursztynowy odcień soczewek podkreśla kontrast, który pomaga dostrzec np. strukturę dna.

Polaroidy skutecznie eliminują promienie słoneczne odbite od powierzchni wody. Światło padając na wodę rozdwaja się, jego część przenika w głąb do dna, a druga część odbija się od gładkiej powierzchni. Ile promieni się odbije, a ile wniknie w wodę zależne jest głównie od kąta padania. Aby dobrze widzieć dno, ten kąt powinien wynosić około 57 stopni. Dlatego najlepszą widoczność mamy w godzinach od około 9-tej rano do 14-tej popołudniu. Światło odbite jest spolaryzowane poziomo, natomiast w soczewce zatopione są kryształki (najczęściej turmalinu), które skutecznie przepuszczają światło tłumiąc tylko to spolaryzowane poziomo. Dlatego jeśli weźmiemy dwie pary okularów i skrzyżujemy je o 90 stopni, soczewki staną się czarne i nie będą przepuszczać żadnego światła.

 

KOLOR SOCZEWKI - określa, ile światła przejdzie przez soczewkę. Aby zapewnić optymalne widzenie, potrzebujesz mniej światła w słoneczne dni i więcej w pochmurną pogodę.

AMBER - Soczewki są przeznaczone do słabych warunków oświetleniowych, sprawiają, że otoczenie wydaje się jaśniejsze. Bursztynowy odcień nie męczy oczu i poprawia komfort widzenia.

 

Kolor soczewki: Amber.

pixel