Vision Buty Loikka Gummi & Studs

  • Vision Buty Loikka Gummi & Studs
799,00 zł
/ szt.
Producent: Vision
Dostępność: w magazynie

Fińska legenda opowiada o człowieku, który robił buty słynące z wygody i trwałości daleko poza granicami miasta w którym żył. Wieść o doskonałym rzemieślniku dotarła do groźnego możnowładcy, który przed zamówieniem nowych butów kazał szewcowi udowodnić jakość jego produktu z góry zakładając, że na pewno nie podoła temu zadaniu. Nieszczęśnik miał przemierzyć w jednych butach całą Skandynawię  pod groźbą kary śmierci. Rzemieślnik wędrował kilka miesięcy i ku zdumieniu władcy spełnił wszystkie warunki trudnego zadania powracając w zupełnie niezniszczonym obuwiu i na zdrowych stopach. Surowy zwykle król uczynił go jedynym dostawcą butów dla całego dworu i nadał mu przydomek Loikka - po fińsku kroczący.

Nowoczesne buty do brodzenia to prawdziwy paradoks. Powinny być trwałe jak buty drwala i lekkie jak buty do joggingu. Powinny być tak łatwe do zakładania jak pantofel, trzymać kostkę i dobrze opinać całą stopę. Powinny także ponad wszystko świetnie trzymać się dna, niezależnie od podłoża. Boleśnie świadomi wszystkich powyższych argumentów zaprojektowaliśmy buty, które zaspokoją wszystkie Wasze potrzeby! Z największą przyjemnością przedstawiamy hit nadchodzącego sezonu 2013 - nowe buty do brodzenia o nazwie Loikka. To ostateczny wynik piętnastoletniej ewolucji, zbiór naszych wszystkich doświadczeń. Jednym słowem -  but perfekcyjny.

Podstawą projektu tych w pełni syntetycznych butów był bardzo popularny model - Mako, jednak Loikka posiada kilka istotnych ulepszeń. Przednia część buta jest dobrze chroniona specjalną kauczukową tarczą. Liczba i umiejscowienie szwów, które są najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią buta została zoptymalizowana. Część wokół kostki daje jej solidne wsparcie, a wewnątrz pokryta jest miękkim neoprenem. Konstrukcja środka oparta jest na naszych ultra wygodnych butach do brodzenia Hopper. Oznacza to, że but jest łatwy do zakładania i zdejmowania oraz bardzo lekki. Sznurowadła są zamocowane w optymalnym miejscu, dzięki czemu wiąże się je bez potrzeby używania większej siły, z czym zazwyczaj mamy do czynienia w standardowych modelach butów.
 
Największą innowacją w tym modelu jest podeszwa - efekt długiego testowania i rozwoju, połączenie trwałości ze zwiększoną przyczepnością. Materiał o nazwie Vision GUMMI - jest wyraźnie bardziej miękki i lepki niż szeroko stosowany Vibram. GUMMI zapewnia wyjątkowy poziom przyczepności nie tylko na czystych kamieniach lecz także tam, gdzie pokryte są one warstwą glonów. Spodnia część podeszwy jest wyciągnięta aż na czubek przedniej części buta, dając w ten sposób dobrą ochronę na palce. W ten sposób zapobiegamy częstemu zjawisku, gdy coś ostrego wbija się między spodnie warstwy buta i może powodować dalsze uszkodzenia. Idealną przyczepność w naszej pogoni za doskonałym butem uzyskaliśmy przez przetestowane i sprawdzone wolframowe kolce osadzone optymalnie w podeszwę - nie za wysoko, ale też nie zbyt głęboko. Dla tradycjonalistów oferujemy buty Loikka także w wersji z podeszwą filcową.
 
Lekkie i solidne.
Wykonane z materiału syntetycznego dla minimalnej absorpcji wody.
Zoptymalizowane rozmieszczenie szwów.
Wygodna wyściółka neoprenowa w części stawu skokowego.
Właściwa ochrona w okolicach palców i pięty.
Wytrzymałe sznurowadła nylonowe.
Trzy wersje podeszwy: filcowa, gumowa (z wolframowymi kolcami) oraz gumowa (bez kolców).

 

 

RozmiarDługość wkładki - cm
US 624
US 725
US 826
US 927
US 1029
US 1130
US 1231
US 1332
US 1433

W tabeli podano długość w centymetrach wkładki wewnętrznej buta.
Aby mieć miejsce na neoprenowe skarpety woderów i skarpetę ocieplającą możesz wybrać buty o 1 rozmiar większe.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel